Najskuteczniejsze metody nauki języka

Nauka języka w szkole językowej to jedynie początek niesamowitej przygody. Aby sprawnie posługiwać się językiem obcym, oprócz zajęć z lektorem lub native speakerem konieczna jest nauka własna. Ta zasada jest szczególnie istotna w przypadku, kiedy chodzi o przyswajanie słownictwa, zwrotów i wyrażeń. Technik nauki jest wiele, my prezentujemy kilka naszym zdaniem najciekawszych.

Skojarzenia i wyobraźnia

Nauka języka poprzez przysłowiowe zakuwanie na niewiele się zda. Być może napiszesz test gramatyczny na piątkę, ale możesz mieć duże trudności z komunikacją. Poznane słowa i wyrażenia warto powtarzać krótko, a często. Jednakże najlepszy, sposobem przyswajania jest poruszanie wyobraźni. W tym celu można grać z samym sobą w skojarzenia. Zapisz słówko i wokół niego wypisz wszystkie inne słowa, które Ci się z nim kojarzą. Nie zastanawiaj się zbyt długo, zdaj się na podświadomość.  Innym świetnym sposobem, które zapełni czas stania w kolejce jest wyobrażanie sobie słówka, które zmniejsza wymiary, kolory, rysuje się w twojej głowie. Ciekawą aczkolwiek czasochłonną metodą jest także tworzenie mapy myśli. Na kartce zapasuje się jedno słowo, a następnie narysuj rozgałęzienia tego słówka.

Fiszkowy zawrót głowy

Fiszki wracają do łask. Ich posiadanie nie wiąże się już z wycinaniem małych karteczek i zapisywaniem na nich słówek, ponieważ istnieje wiele aplikacji, które można zainstalować na telefonie, tablecie lub laptopie. Dużym ich plusem jest fakt, że istnieją programy, które zaopatrzone są dodatkowo w poprawną wymowę. Innym sposobem używania fiszek jest obklejenie domu karteczkami z nazwami przedmiotów. Im częściej się je ogląda, tym szybciej i efektywniej zapamiętuje się ich nazwę. Warto również przechodząc obok przedmiotu, lub korzystając z niego wypowiadać na głos obcobrzmiącą nazwę.