Nauka języka obcego w grupie czy indywidualna

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest nie tylko dodatkową umiejętnością, dzięki której nasze CV wygląda znacznie lepiej. Współcześnie umiejętność porozumiewania się w innym języku jest koniecznością. Bardzo istotna jest przede wszystkim znajomość angielskiego, która pozwala na komunikację z zagranicznymi klientami lub współpracownikami, ale również na zapoznawanie się z wydawanymi na zachodzie artykułami branżowymi, czy korzystanie z programów komputerowych, które nie mają polskiej wersji językowej.

Kursy grupowe

Kursy grupowe są najczęściej wybieranym rodzajem kursów językowych. W zajęciach grupowych najczęściej bierze udział od 3 do kilkunastu osób. Lekcje prowadzone są przez lektora, native speakera lub w systemie zamiennym. Ucząc się w grupie mamy większe szanse na konwersację z różnymi ludźmi, dyskusję w grupie wzajemne wychwytywanie i poprawianie błędów. Dla wielu osób nauka w grupie jest dodatkową motywacją do doskonalenia swoich umiejętności. Ponadto kursy językowe dzielą się na proporcjonalne doskonalenie czytania, pisania, komunikacji i rozumienia ze słuchu. Wszystko to jest niezwykle istotne w kontekście zdawania egzaminów certyfikacyjnych.

Nauka indywidualna

Innym typem nauki języka obcego jest uczestnictwo w zajęciach indywidualnych. W takim przypadku program nauczania jest dostosowany do kursanta i cała uwaga nauczyciela skupia się głównie na nim. Intensywność nauki, dokładna liczba godzin oraz tematyka, na którą kładziony będzie największy nacisk ustalana jest indywidualnie z słuchaczem. Bez względu na rodzaj kursu jaki wybierzemy bardzo ważne jest samozaparcie i praca w domu. Niezależnie od tego jak dobry jest nauczyciel, nie możemy oczekiwać cudu. Nauka języka wymaga systematycznej pracy i czasu.