Najlepsze aplikacje do nauki języków - Babbel

Pierwsza w naszym zestawieniu aplikacja tylko na Google Store zaliczyła ponad 10 milionów pobrań. Zgodnie z zasadą że miliony nie mogą się mylić, trzeba przyznać że to kawał dobrego narzędzia.

Jak uczy języków?

Aplikacja kładzie nacisk na wymowę i rozumienie tekstu (zarówno czytanego jak i pisanego), podsuwa jednak zasady gramatyczne w trakcie nauki. Nauka polega zarówno na tradycyjnym uzupełnianiu brakującego tekstu w zdaniu jak i dopasowywaniu fraz do kontekstu. Niestety nie spotkamy się tutaj z rozbudowanym systemem nagród, ale program w jasny sposób pokazuje popełnione błędy i podsuwa poprawne odpowiedzi.

Babbel posiada ciekawą funkcję, która symuluje prawdziwą rozmowę. Wyobraź sobie że prowadzisz konwersację z użyciem komunikatora (np. messengera) z żywą osobą. Nie tylko widzisz co ta osoba pisze, ale również słyszysz transkrypcję tej rozmowy, co ułatwia zapamiętywanie zwrotów. Podczas rozmowy jesteś proszony o uzupełnianie wyrazów zgodnie z kontekstem, a aplikacja odczytuje odpowiedzi.

Lekcje podzielone są kilka etapów, których rozwiązanie zajmuje od 10 do 15 minut. Każda „paczka zadań” zawiera kilka ćwiczeń skoncentrowanych na słownictwie, zwrotach i poprawnym użyciu w kontekście. Babbel wykorzystuje rozpoznawanie mowy do weryfikacji wypowiadanych przez Ciebie zdań. Co ciekawe, na rozwiązanie zadania nie ma przydzielonego limitu czasowego.


babbel_level_najlepsze_aplikacje_jezykowe

Jakie języki i systemy obsługuje?

Aplikacja obsługuje języki: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, brazyliski portugalski, rosyjski, turecki, polski, indonezyjski, holenderski, duński, szwedzki, norweski.

Można pobrać wersje aplikacji wspomagające naukę konkretnego języka obcego, odciążając budżet i pamięć telefonu (lub tabletu). Babbel jest również dostępny jako platforma dostępna z przeglądarki zwykłego komputera (oczywiście wymagając wcześniejszej rejestracji).

Cena: Zależnie od pakietu wynosi od 15.99$ za miesięczny kurs włoskiego do 84.99$ za rok hiszpańskiego.

Dostępność: Pobierz iOS, Pobierz Android lub przejdź do strony na PC

Czy warto?

Naszym zdaniem warto. To naprawdę solidne narzędzie zaprojektowane i przemyślane przez niemieckich developerów (a ci jak wiemy nie lubią prowizorek). Trzeba jednak wziąć poprawkę na cenę aplikacji, a ta nie jest niska.

Za:

  • Dobrze działające rozpoznawanie mowy.

  • Prosta w obsłudze.

  • Ciekawe, świeże podejście do „konwersacji” wykorzystujące interfejs podobny do messengera.

  • Po wykupieniu abonamentu umożliwia naukę offline. To naprawdę fajna sprawa, kiedy podróżujesz i nie masz dostępu do internetu.

Przeciw:

  • Tylko pierwsza lekcja jest darmowa. Kontynuacja nauki kosztuje około 9$ miesięcznie

  • W języku polskim uczyć możesz się jedynie języka angielskiego i niemieckiego, pozostałe języki dostępne są przez anglojęzyczny interfejs.

  • Problematyczna rejestracja z użyciem Facebooka.

  • Dosyć wolne działanie.

Werdykt

Dobra aplikacja z kilkoma minusami. Wieloplatformowość jest oczywistym atutem, dzięki niemu możesz korzystać z niej w pracy, podróży i w domu. Na pewno można poprawić wydajność. Czekamy też na więcej języków do nauki po polsku!