Najlepsze aplikacje do nauki języków - Babbel

Najlepsze aplikacje do nauki języków - Babbel

Pierwsza w naszym zestawieniu aplikacja tylko na Google Store zaliczyła ponad 10 milionów pobrań. Zgodnie z zasadą że miliony nie mogą się mylić, trzeba przyznać że to kawał dobrego narzędzia. Sprawdź czym się wyróżnia!

Jak nie przesadzić z motywacją?

Jak nie przesadzić z motywacją?

To stwierdzenie brzmi dziwnie, prawda? Obecnie żyjemy w czasach, gdzie bycie ciągle zmotywowanym, efektywnym i odnoszącym sukcesy jest po prostu oczekiwane. Czytamy coraz to nowsze poradniki dotyczące motywacji, wielbimy guru, który odnieśli sukces w chudnięciu, zdobywaniu pieniędzy czy biznesie. Bardzo łatwo wpaść w pułapkę dążenia do nieustannej motywacji. Jak znaleźć złoty środek?

Jakich języków obcych warto się uczyć?

Jakich języków obcych warto się uczyć?

Wciąż słyszysz o tym, że powinieneś uczyć się języków obcych, bo mają ogromny wpływ na Twoją karierę zawodową? Zastanawiasz się, ile jest w tym prawdy? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Dużo zależy od tego, czym się zajmujesz, w jakiej branży pracujesz, czy chcesz wyemigrować oraz jak widzisz swoją ścieżkę kariery. Organizacja OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) przewiduje, że do 2030 roku największe znaczenie będą miały gospodarki państw, takich jak Chiny, USA, Indie, Japonia, Brazylia i Rosja. Stąd prosty wniosek, że ojczyste języki tych krajów będą miały największy potencjał. Których z nich naprawdę warto się uczyć?

Jak uczyć się wielu języków jednocześnie?

Jak uczyć się wielu języków jednocześnie?

Z każdej strony słyszy się opinię, że trzeba uczyć się języków. Tylko co to oznacza w praktyce? Ile języków powinieneś opanować? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, ponieważ tylko Ty możesz ocenić na ile będzie efektywna Twoja nauka w przypadku jednego, dwóch lub …. dziesięciu języków obcych. Istnieje kilka sprawdzonych metod, które pozwalają na zwiększenie skuteczności uczenia się nowych słówek czy gramatyki. Wykorzystaj je, a z pewnością nauka stanie się znacznie prostsza i przyjemniejsza.

Egzaminy z języka angielskiego – który wybrać ? Przewodnik po egzaminach.

Egzaminy z języka angielskiego – który wybrać ? Przewodnik po egzaminach.

O tym, że warto zdawać egzaminy z języka angielskiego wie każdy. Pojawia się tylko pytanie, który z nich wybrać? W tym poście przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych egzaminów z krótkim opisem każdego, dzięki czemu dowiesz się, jaki będzie najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Dzień Matki

Dzień Matki

Przed nami dwa najważniejsze święta rodzinne – Dzień Matki i kilka dni później Dzień Dziecka. Korzystając z okazji i jednocześnie mając na uwadze fakt, że święta te obchodzone są na całym świecie, chcielibyśmy zwrócić uwagę naszych czytelników na wagę tego święta oraz wskazać różnice w obchodzeniu Dnia Matki w innych częściach Świata.