Jak szybko nauczyć się języka obcego?

Życie byłoby o wiele prostsze, gdybyśmy wszyscy mówili tym samym językiem. Rzeczywistość jest jednak o wiele ciekawsza. Czy wiesz, że ludzie na Ziemi posługują się ok. 6 – 7 tysiącami różnych języków i dialektów. Na szczęście, żeby móc się porozumieć na przysłowiowym drugim końcu świata, wcale nie trzeba znać ich wszystkich. Wystarczy opanowanie dwóch – trzech spośród tych najpopularniejszych, by szanse na dogadanie się ze sprzedawcą na lokalnym bazarze w Azji czy kupno biletu na pociąg czy Ameryce Południowej stały się naprawdę duże.

Najlepiej uczyć się,  rzucając się w wir praktyki – np.  poprzez wyjazd do kraju, którego język chcemy poznać. To jednak opcja, na którą mało kto może sobie pozwolić.  Jest jednak dobry sposób na to, by szybko przyswoić słownictwo i gramatykę angielską, niemiecką czy hiszpańską i osiągnąć płynność mówienia. Wystarczy wybrać się intensywny kurs nauki języka obcego

Intensywny, czyli jaki?

Z zasady, intensywny kurs wiąże się przede wszystkim z większą liczbą godzin zajęć tygodniowo. I wcale nie chodzi o to, by w ekspresowym tempie „przerobić” tonę materiału gramatycznego i próbować na siłę wcisnąć sobie do głowy setki nowych słówek, zwrotów czy idiomów. Celem zwiększenia częstotliwości zajęć jest przede wszystkim bliższy kontakt z językiem. Ważne jest, aby od samego początku praktykować.

Im więcej godzin spędzisz, ucząc się języka, który chcesz przyswoić, tym bardziej zanurzysz się w nim, zaczynając rozumieć, jakie są jego reguły gry. Poprawę zauważysz w krótkim czasie – krok po kroku zaczniesz bardziej intuicyjnie stosować zasady gramatyczne (bez zastanawiania się nad końcówką deklinacyjną czy czasem, którego trzeba użyć), a zasób słów znacznie się poszerzy. Wiele godzin konwersacji, mnóstwo praktycznych ćwiczeń… wszystko to sprawi, że przełamiesz się i zaczniesz po prostu mówić. I to poprawnie!

Pamiętaj jednak, że warunkiem koniecznym jest wybranie szkoły językowej, która koncentruje się na potrzebach słuchaczy – elastycznie dopasowując program zajęć do tempa, w jakim przyswajają oni nową wiedzę czy zainteresowań tematycznych.

Czy intensywny kurs jest dla ciebie?

Jeśli chcesz podjąć wyzwanie – możesz się na niego zapisać bez względu na to, czy chcesz się nauczyć języka zupełnie od podstaw czy wskoczyć na wyższy poziom zaawansowania.

Najlepiej jednak intensywne kursy językowe sprawdzą się dla osób, które na przykład:

• wyjeżdżają za granicę i chcą szybko przyswoić język, którym będą się porozumiewać na co dzień,
  • chcą się szybko przygotować do egzaminu językowego – np. do matury, FCE czy innych testów o podobnym znaczeniu,
  • pragną podnieść kwalifikacje zawodowe – poprawiając sprawność komunikacyjną w tematach związanych z własną branżą (pomogą w tym np. intensywne kursy języka biznesowego czy nakierowane na konkretną dziedzinę działalności – np. prawo czy medycynę).

A jeśli dodatkowo popracujesz nad sprawnością językową poza kursowymi zajęciami, na przykład oglądając film z napisami a nie z lektorem czy pouczysz się nowych słówek – szybkość, z jaką zaczniesz mówić swobodnie pozytywnie Cię zaskoczy.

Intensywne kursy językowe, które przynoszą efekty

Dobry kurs językowy to taki, który pozwoli uczniowi zanurzyć się głęboko w świat języka, motywując do działania, a nie przytłaczając nadmiarem źle podanego materiału. Dlatego właśnie tak ważne jest, by wybrać szkołę, która koncentruje się nie tylko na zwiększaniu ilości zagadnień językowych do przyswojenia, ale też stawia na praktyczne umiejętności i… dobrą zabawę w trakcie zajęć.

Tak właśnie wyglądają lekcje u nas. Zanim się zorientujesz, nauczymy Cię płynnie poruszać się po regułach gramatyki i słownictwa, a co najważniejsze – mówić bez strachu.

Nie zwlekaj z podjęciem decyzji: poznaj nasze metody oraz szczegóły oferty i zapisz się na intensywny kurs wybranego języka obcego już teraz!